• وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
  • الفبا

دنیای انگشترهای زینتی، بسیار وسیع و گسترده است. پوشیدن انگشترهای زیبا و جذاب، حس بسیار خوبی را به هرکسی منتقل می‌کند. تفاوتی ندارد انگشتر مردانه باشد یا زنانه؛ این حس و این فرهنگ سالیان زیادی است که میان مردم ما جای دارد. برخی از انگشترها جدا از نوع سنگی که دارند، دارای نوشته‌هایی با مضامین مختلف هستند. به این مدل از انگشتر ها، انگشتر خطی گفته می‌شود. خرید انگشتر خطی رونق فراوانی دارد و همچنین علاقه‌مندان بسیاری را به خود اختصاص داده است. آیا شما نیز از طرفداران این سبک از انگشتر هستید؟ برای خرید این زیورآلات‌ جذاب، نکات بسیار مهمی وجود دارد. در این نوشتار قصد داریم هر آنچه که باید در این زمینه بدانید را در اختیار شما قرار دهیم. پس اگر قصد خرید انگشتر دارید، با ما همراه باشید.

خرید انگشتر خطی

خرید انگشتر خطی

انگشتر خطی چیست؟

قبل از آنکه بخواهیم درباره خرید انگشتر خطی صحبت کنیم، ابتدا لازم است با آن آشنا شویم. قطعاً تا به حال با انگشتری مواجه شده اید که روی آن نوشته‌ای حک شده باشد. مثلاً انگشتر عقیقی که روی آن نام یکی از ائمه (علیهم السلام) یا اسماء خداوند متعال نوشته شده و مدل‌هایی از قبیل. در اصطلاح به انگشترهایی که روی آنها نوشته ای وجود دارد و خطاطی شده اند، انگشتر خطی گفته می‌شود. البته یک نکته مهم را توجه کنید. شاید بسیاری از شما در بازار شهرهایی مثل مشهد و قم، فروشگاه‌هایی را دیده باشید که در عرض چند ثانیه به وسیله یک دستگاه کوچک، هر چیزی بخواهید روی انگشترتان می‌نویسند. حساب اینها را از انگشترهای خطی، کاملاً جدا کنید. انگشتری که خطاطیِ حرفه ای شده است، زیبایی کم نظیری دارد، از چند روز تا چند ماه برای نوشتن آن زمان گذاشته شده است و نوع خط، عمق و طراحی آن بی نظیر است.

خطاطی‌ها معمولاً روی سنگ‌های با ارزش مانند عقیق، در نجف، یشم و... انجام می‌شوند. مدل‌ها و سبک‌های مختلفی از خطاطی روی انگشتر وجود دارد. در ادامه این مقاله، بیشتر در این مورد صحبت خواهیم کرد. در این مدل از انگشترها نوع رکاب، نوع سنگ، نوع خطاطی و مهر خطاط از نکات مهمی است که باید قبل از خرید به آنها توجه شود.

انگشتر خطی عقیق

انگشتر خطی عقیق

تاریخچه انگشتر خطی

درست است که امروزه خرید انگشتر خطی از رونق بسیار بالایی برخوردار است، اما داستان این نوع از انگشترها تنها مربوط به حال نبوده و در گذشته نیز رواج داشته است. بسیاری از ما انگشترهای خطی را در دست پدربزرگانمان دیده‌ایم. دقیقاً نمی‌توان تاریخ مشخصی برای این مدل از انگشتر ها تعیین کرد اما می‌توان قدمت آن را مربوط به هزاران سال قبل دانست. در گذشته مخصوصاً در میان ایرانیان و اعراب، پوشیدن انگشتر و حکاکی روی آنها، نمادی از زینت و زیبایی به حساب می‌آمده است. همچنین بسیاری از افراد مهم و سرشناس از این مدل انگشترها برای مهر زدن و امضای خود استفاده می‌کردند. این مسئله به وضوح در نامه‌ها و آثار خطی باستانی دیده می‌شود. گاهی یک انگشتر قیمتی، با نقش و جمله‌ای روی آن برای شناسایی افراد خاص مانند اشراف زادگان و یا نسل سادات استفاده می‌شده است. آن چه که واضح است، قدمت چند هزار ساله انگشتر خطی می‌باشد. انگشترهای خطی تنها مخصوص اشخاص مذهبی و سنتی نیست؛ چرا که اگر توجه کنید بسیاری از شاهان، افراد سرشناس، هنرمندان، فروشندگان، تجّار و... نیز از این مدل انگشترها استفاده می‌کنند.

انگشتر خطی در اسلام

خرید انگشتر خطی با بهترین قیمت | قیمت  انگشتر  عقیق خطی | در نجف خطی | یشمی خطی

جالب است بدانید انگشتر خطی و حکاکی روی نگین انگشتر، جایگاه خاصی در اسلام دارد. درباره پوشیدن و خرید انگشتر خطی روایات و احادیث مختلفی وجود دارد. در کل می‌توان گفت در احادیث ما پوشیدن انگشتر ارزش بالایی داشته و سفارش بسیاری شده است. اگر نگاهی گذرا به زندگی روزانه اهل بیت (ع) داشته باشیم، متوجه خواهیم شد که دائماً در دستان آنها انگشتر بوده است. یکی از فضائل و مناقب معروف و مورد تایید شیعه و سنی درباره امیرالمومنین امام علی (علیه السلام) که در قرآن نیز به آن صراحتاً اشاره شده است، داستان خاتم بخشی ایشان در هنگام رکوع می‌باشد. از امام رضا (علیه السلام) نیز نقل شده است که پوشیدن انگشتر عقیق در دست راست، باعث از بین رفتن فقر و نفاق می‌شود (جامع الاخبار ص۱۳۳). انگشتر حرز امام جواد (علیه السلام) هم از جمله انگشترهای معروفی است که به پوشیدن آن توصیه شده است. از این دست روایات بسیار زیاد می‌باشد که می‌توانید در کتب احادیث آنها را مطالعه کنید.

در روایتی از امام صادق (علیه السلام) آمده است که نقش نگین انگشتر پیامبر اکرم، محمد رسول الله بوده است. همچنین نقش نگین انگشتر امیرالمومنین امام علی(ع)، الملک لله و نقش نگین انگشتر امام باقر (علیهم السلام)، العزه لله بوده است. این روایت نشانگر این است که حکاکی و خطاطی روی نگین انگشتر، قدمت بسیاری داشته و این کار مورد تایید اهل بیت(ع) بوده است. علاوه بر آن، توجه به نوشته‌ی روی انگشتر و خواص آن نیز مسئله‌ای دیگر است که بارها علما و اساتید راجع به آن صحبت کرده اند.

انواع انگشتر خطی

انواع انگشتر خطی

خواص و فواید پوشیدن انگشتر خطی

دلیل خرید انگشتر خطی جدا از بحث زیبایی و زینت، خواص و ویژگی‌های متعدد آن نیز می‌باشد. این خواص از چند جهت به فرد می‌رسد. اول اینکه انگشتر نقره و جنس نقره به خودی خود برای بدن و سلامتی، مخصوصاً مسئله گردش خون بسیار مفید است. نقره باعث می‌شود آرامش اعصاب در انسان بیشتر شود و عصبانیت راکمتر تجربه کند. از طرفی نگین و سنگ انگشتر نیز خواص مخصوص به خودش را دارد. از آنجا که بیشتر این سنگ‌ها از دل زمین و طبیعت گرفته می‌شوند، دارای خواص شگفت انگیزی هستند. به عنوان مثال برای سنگ عقیق یمن خواصی مانند، کاهش درد، تقویت دستگاه گوارش و ایجاد انرژی و نشاط را ذکر کرده اند. جدا از این خواص، فواید معنوی این انگشترها نیز جای تحقیق و گفتگوی بسیاری دارد.

از آنجا که موضوع بحث ما، انگشترهای خطی هستند، جالب است بدانید نوشته‌ها و خطاطی‌ها نیز دارای آثار و خواص معنوی بسیار زیادی هستند. در این زمینه روایات و احادیث فراوانی وجود دارد. در روایات و در کتاب‌هایی مانند حلیة المتقین، خواص بعضی از اذکار روی انگشترها عنوان شده است. به عنوان مثال نوشتن ذکر یا رزاق و یا وهاب باعث زیاد شدن رزق و روزی می‌شود. ذکر حسبی الله، دشمنان را دور می‌کند. ذکر شریف یا رئوف و یا رحیم برای نجات از سختی‌ها و دشواری‌ها مفید است. شاید بتوان گفت همین‌که یک ذکر خاص، یا اسماء شریف اهل بیت(ع) روی انگشتر باشد و ما با نگاه کردن به آنها به یاد خدا بیفتیم، همین بزرگترین خاصیت آنها از لحاظ معنوی محسوب می‌شود.

ذکر انگشتر خطی

ذکر انگشتر خطی

راهنمای خرید انگشتر خطی ؛ انواع انگشتر خطی

قطعاً باید قبل از خرید هر چیزی ابتدا انواع آن را بشناسید. این مسئله در خرید انگشتر خطی نیز صدق می‌کند. این مدل از انگشترها، دارای دسته بندی‌های مختلفی هستند. دانستن این دسته بندی‌ها به شما کمک می‌کند تا خرید بهتر و دقیق‌تری داشته باشید. در ادامه به برخی از آنها اشاره می‌کنیم. قبل از آن لازم است بدانید فروشگاه حجره شوشتری، منبع بزرگی از انواع مدل‌های انگشتر خطی است و به دلیل این تنوع، قطعاً شما طرح مورد پسند خود را در این فروشگاه پیدا خواهید کرد.

  • نوع نگین

نگین در انگشتر خطی بسیار مهم است. در واقع اگر زیباترین حکاکی را هم روی یک نگین بی کیفیت انجام دهید، جلوه‌ای نخواهد داشت. غالباً حکاکی روی سنگ عقیق انجام می‌شود. می‌توان گفت بیش از 70 درصد انگشترهای خطی بر روی عقیق هستند. البته انگشتر عقیق دارای مدل‌ها و رنگ‌های مختلفی است. انگشتر عقیق خطی مردانه با توجه به نوع نگین طرفداران زیادی دارد. سنگ استفاده شده برای خطاطی باید جلوه و همچنین استقامت کافی داشته باشد تا هنگام نوشتن خط، به آن آسیبی وارد نشود.

  • نوع رکاب

قیمت خرید انگشتر خطی غالباً با توجه به نوع رکاب آن متغیر است. انگشتر نقره بهترین جنس برای مردان می‌باشد. رکاب‌هایی که حمل کننده و جایگاه نگین‌ها هستند، انواع مختلفی دارند. در واقع همه چیز بستگی به سلیقه شما دارد. اما لازم است بدانید انتخاب رکاب خوب، در خرید یک انگشتر زیبا بسیار تاثیر دارد. به صورت کلی رکاب‌ها یا دست ساز هستند و یا به صورت ماشینی و با دستگاه تولید می‌شوند. مدل‌های مختلفی از جمله:رکاب  اشکی، صفوی، شبکه، صدف زنجان و... وجود دارد که شما می‌توانید به دلخواه، مدل مورد نظر خود را انتخاب کنید.

  • نوع خط

چه چیزی مهمتر از خط در یک انگشتر خطی وجود دارد؟ خطاطی مهمترین قسمت انگشترهای خطی محسوب می‌شود. نوع فونت، نوع طراحی و قلم‌زنی، عمق و دقت خط و حتی خود نوشته در چنین انگشترهایی بسیار مهم است. قطعاً خطاطی‌های زیباتر و دقیق‌تر با فونت‌های سخت، مدت زمان کار بیشتری را به خود اختصاص می‌دهند. برای تشخیص خط خوب و باکیفیت، توجه کنید که آیا روی نگین انگشتر، مهر خطاط وجود دارد یا خیر. مهر و امضای خطاط نشان از اصالت کار است و ثابت می‌کند که یک خطاط حرفه‌ای حکاکی را انجام داده است.

خواص انگشتر خطی

خواص انگشتر خطی

خرید انگشتر خطی مردانه

انگشتر پوشیدن در دنیای مردان و زنان تفاوت دارد. خرید انگشتر خطی مردانه از رونق بسیار بیشتری نسبت به مدل ‌های زنانه برخوردار است. یکی از دلایل این اتفاق شاید این است که انگشترهایی از جنس طلا برای مردان حرام است.

 استفاده از انگشتر نقره خطی و یا غیرخطی برای حلقه ازدواج نیز یک انتخاب بسیار مناسب و کم هزینه است. جدا از این مسئله، از گذشته تاکنون انگشترهای خطی نشان زینت، زیبایی و مردانگی برای مردان بوده است. این موضوع پیر و جوان هم ندارد. با خرید مدل‌های جدید و اسپرت، حتی جوانان هم می‌توانند از زیبایی این مدل انگشترها بهره مند شوند.

چگونه بهترین خرید انگشتر خطی را انجام دهیم؟

مساله خرید انگشتر خطی می‌تواند بسیار مهم باشد. از آنجا که میزان تقاضا و علاقه مردم در این زمینه بسیار زیاد است، پای سودجویان هم به این بازار کشیده شده است. اکثر مردم توانایی تشخیص انگشتر اصل و مرغوب را از نمونه‌های تقلبی و غیر اصل را نداشته و به همین دلیل، بازار سوءاستفاده بسیار داغ و محصولات تقلبی رایج است. در کنار این افراد، واسطه‌ها نیز بسیار فعال هستند. واسطه‌ها حتی اگر انگشترهای اصل هم به شما بفروشند، مطمئن باشید قیمتی بیشتر از ارزش واقعی پرداخت خواهید کرد. در چنین شرایطی چاره چیست؟

دو راه پیش پای شما قرار دارد، در راه اول باید در دنیای انگشترها غرق شوید. آشنای کامل با انواع سنگ‌ها و نگین‌ها داشته باشید، رکاب شناسی یاد بگیرید تا توانایی تشخیص نمونه‌های تقلبی و واقعی را به صورت کامل کسب کنید. قطعاً این کار بسیار زمان‌گیر، نامعقول و غیرضروری است. راه ساده‌تری هم وجود دارد. به جای تمام این کارها، از فروشنده ای معتبر و قابل اطمینان خریداری کنید. با این حرکت نه تنها از شر محصولات بی‌کیفیت خلاص می‌شوید، بلکه واسطه‌ها را حذف کرده و انگشتری را خریداری می‌کنید که از پوشیدن آن لذت خواهید برد. اما شاید سوال اصلی اینجا باشد که چنین فروشنده‌ای را چگونه باید پیدا کرد؟! تا پایان همراه ما بمانید ...

فروش انگشتر خطی

فروش انگشتر خطی

مرکز فروش انگشتر خطی مشهد

مشهد را می‌توان معدن و مرکز اصلی خرید انگشتر خطی و فروش آن دانست. در این شهر که به قطب انگشتر ایران هم معروف است، فروشنده‌های زیادی فعالیت دارند و دنیایی از انگشترهای متنوع در آن وجود دارد. این مسئله از یک منظر خوب و از جهاتی دیگر بد است. جهت خوب ماجرا که معلوم است؛ در معدن انگشتر بودن یعنی اینکه می‌توانید محصول مورد نظر خود را پیدا کنید و محدودیتی هم وجود ندارد. در حالی که همین مسئله ممکن است مشکل ساز هم باشد. در میان این همه فروشنده و فروشگاه، کدام یک بهتر و قابل اعتمادتر است؟

اگر به دنبال انگشترهای اصل، با تنوع بالا در طرح، سنگ و خط هستید، نام حجره شوشتری را به خاطر بسپارید. این حجره از قدیمی‌ترین و اصیل ترین مراکز فروش انگشتر خطی مشهد است. این حرف تبلیغ یا ادعا نیست بلکه تاریخچه‌ای درخشان از ارائه سالها خدمات به مشتریان و علاقه‌مندان دنیای انگشتر است. در این مرکز، به اندازه ای برای هر محصول هزینه می‌کنید که ارزش واقعی آن می‌باشد. پس دیگر نگران هزینه‌ی های هنگفت و نباشید.

فروشگاه حجره شوشتری

فروشگاه حجره شوشتری

آشنایی با حجره شوشتری، مرکز خرید انگشتر خطی

شاید بپرسید چرا حجره شوشتری را برای خرید انگشتر خطی یا محصولات دیگر انتخاب کنیم؟ تفاوتی ندارد که انگشتر عقیق باشد، فیروزه، حدید یا هر چیز دیگری؛ به غیر از ارزش مالی و مادی، انگشتر دارای ارزش معنوی نیز می‌باشد. در حجره شوشتری به انگشتر و سلیقه شما احترام گذاشته می‌شود. پس هیچ محصول بی ارزشی را در این فروشگاه پیدا نخواهید کرد. انگشترهای خطی با انواع سنگ‌ها و خط‌ها، نوشته‌های جذاب از خطاطان معروف و حرفه‌ای را در این مرکز پیدا خواهید کرد. تنوع بالا و اصالت در محصولات، دو ویژگی خاص است که ما به آن افتخار می‌کنیم. از گالری محصولات حجره شوشتری دیدن کنید، برای ثبت سفارشات تماس بگیرید و خریدی فوق العاده را تجربه نمایید.


نام:
ایمیل:
پیغام:
کد مقابل را وارد کنید ...
آخرین اخبار و مطالب
پنج شنبه 28 تیر 1403

دعای شرف الشمس، یک دعای بسیار مورد احترام در دین اسلام است و در تاریخ نوزدهم شعبان برای طلب روزی و برکت خوانده می‌شود. در کنار این دعا، سنگی به نام سنگ شرف الشمس استفاده می‌شود که به گفته امامان معصوم (ع) منجر به اثربخشی بیشتر دعا می‌شود. امروزه این سنگ غالبا در انگشتر به کار می‌رود و با نمادهای مخصوص، حکاکی می‌شود. در این مقاله، ما به بررسی معناهای چندگانه دعا شرف الشمس، ویژگی‌های عرفانی سنگ آن و قدرت نمادین انگشتر شرف الشمس می‌پردازیم.

بیشتر بخوانید
یک شنبه 24 تیر 1403

روانشناسی رنگ سنگ جواهری، یک موضوع بسیار جذاب برای افرادی است که به سنگ‌های قیمتی و خواص آن‌ها علاقمند هستند. برخی افراد معتقدند که رنگ سنگ‌ها و جواهرات در خواص آن‌ها اثراتی را بر جای می‌گذارد. حتی خواص یک سنگ رنگ روشن با خواص همان سنگ با رنگ تیره، کاملا متفاوت است. در این مطلب قصد داریم با روانشناسی رنگ سنگ‌های قیمتی آشنا شویم و تاثیر رنگ بر خواص آن را مورد بررسی قرار دهیم. لطفا با ما تا پایان این مطلب همراه گردید.

بیشتر بخوانید
یک شنبه 24 تیر 1403

سنگ حدید، یا همان هماتیت، از جمله سنگ‌های ارزشمندی است که در ادبیات دینی و متون فرهنگی ما از اهمیت بالایی برخوردار است. خواص سنگ حدید بسیار زیاد است و این سنگ، با خصوصیات فراوان و آثار شگفت‌انگیزش، از دیرباز تاکنون به عنوان یکی از مواد مورد استفاده در زندگی روزمره، از جمله برای اهداف درمانی و تزیینی، شناخته شده است.

بیشتر بخوانید
چهار شنبه 20 تیر 1403

اعتماد به سنگ ماه تولد، قدمتی طولانی داشته و به گذشته‌های دور بازمی‌گردد. گذشتگان ما معتقد بودند که سنگ‌ها خواصی ویژه و منحصر به فرد دارند و هر ماه تولد از خواص بعضی از سنگ‌ها بهره می‌برد. در این مطلب به معرفی سنگ ماه تولد خرداد می‌پردازیم. اگر متولد این ماه هستید یا یکی از عزیزان شما در این ماه به دنیا آمده، با این مطلب همراه باشید تا با یکی از گزینه‌های جذاب برای هدیه به خرداد ماهی‌ها آشنا شوید.

بیشتر بخوانید
DNN