• وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
 • الفبا

همه چیز درباره خرید انگشتر یمنی کبود

اگر قصد خرید انگشتر یمنی کبود را دارید و یا می‌خواهید بهترین و مفید‌ترین اطلاعات را راجع به این انگشتر خاص و جذاب بدانید، صفحه مناسبی را باز کرده اید. انگشتر یمنی کبود در سالهای اخیر شهرت و محبوبیت بسیار زیادی کسب کرده و میزان تقاضا برای خرید آن به صورت قابل توجهی افزایش پیدا کرده است. این انگشتر به دلیل ظاهر جذاب و خواص ویژه‌ای که دارد، طرفداران بسیاری را با سلایق گوناگون جذب کرده است. از آنجا که بهتر است برای خرید هر محصولی، قبل از خرید اطلاعات جامعی را درباره آن محصول جمع آوری کنید، ذکر نکات مهمی در مورد انگشتر یمنی کبود برای شما دوست داران انگشتر، خالی از لطف نیست. متاسفانه امروزه در بازار، محصولات تقلبی و بی ارزش بسیار زیاد شده است به گونه ای تشخیص آنها برای تمامی افراد به هیچ عنوان کار ساده ای نیست. ما در این نوشتار به شما کمک می‌کنیم که بهترین انگشتر را خریداری کنید. با ما همراه باشید.
 

خرید انگشتر یمنی کبود
خرید انگشتر یمنی کبود

آشنایی با انگشتر یمنی کبود

قبل از بیان نکاتی مهم در مورد خرید انگشتر یمنی کبود ابتدا لازم است این انگشتر و نگین قرار گرفته بر روی آن را بهتر بشناسید. انگشتر یمنی کبود از خانواده عقیق بوده و زیرشاخه ای از عقیق کبود محسوب می‌شود. طبیعتاً علت نامگذاری قسمتی از نام این سنگ به « یمنی »، استخراج آن از معادن کشور یمن است. یمن صاحب غنی‌ترین و متفاوت‌ترین معادن سنگ انگشتر، علی الخصوص سنگ عقیق می‌باشد. ساختار عقیق های یمنی بسیار خاص و جذاب اند و اگر با دقت به آنها نگاه کنید، نظمی شگفت انگیز و رنگ آمیزی یکدست و زیبایی را مشاهده خواهید کرد. به صورت کلی سنگ عقیق را بر اساس معیار های مختلف ( از جمله رنگ، محل استخراج و ... ) می‌توان به دسته های گوناگونی تقسیم کرد. در میان مدل های متفاوت عقیق همچون عقیق زرد، سبز و سیاه، عقیق کبودی که از معادن کشور یمن استخراج می‌شود، بسیار جذاب تر است.
این سنگ زیبا را با نام های عقیق کبود، یمنی کبود و یا عقیق آبی نیز می‌شناسند. جالب است بدانید که این انگشتر و سنگ آن، قدمتی چند هزار ساله دارد و از زمان شاهان باستان تا اهل بیت اسلام(ع)، مورد استفاده قرار می‌گرفته و دارای جایگاه ویژه ای بوده است. در روایات و احادیث دینی ما نیز توصیه های فراوانی به همراه داشتن عقیق یمنی و عقیق کبود شده است. جالب است بدانید عقیق کبود در ایران نیز یافت می‌شود؛ اما عقیق کبود استخراج شده از معادن یمن، از کمیاب ترین انواع عقیق کبود محسوب می‌شود. زیبایی، خواص و ویژگی های مدل یمنی بر مدل های دیگر برتری داشته و محبوبیت بیشتری نیز در میان طرفداران انگشتر دارد.
 

آشنایی با عقیق کبود یمنی
آشنایی با عقیق کبود یمنی

خواص انگشتر یمنی کبود

همانطور که گفته شد، یکی از علت های خرید انگشتر یمنی کبود خواص و ویژگی های آن می‌باشد. این خواص نه تنها به صورت علمی ثابت شده بلکه در کتب طبی سنتی و دستورات اسلامی نیز به آن اشاره شده است. عقیق سنگی است که دارای مواد معدنی و ساختاری شگفت انگیز می‌باشد. وجود برخی از عناصر از جمله آهن در ساختار عقیق، سبب تفاوت این سنگ با سنگ های دیگر شده است. در سالهای گذشته تحقیقات گسترده ای در دانشگاه های غربی بر روی سنگ ها و خواص آنها انجام شد و نتایج عجیبی را به همراه داشت. به عنوان مثال محققین طی این تحقیقات پی بردند وجود سنگ نمک در خانه، می‌تواند امواج منفی را دور کند و درمانی برای بیماری آسم می‌باشد. به همین علت از آن به بعد اتاق هایی از سنگ نمک ایجاد شد. لازم به ذکر است یکی از سنگ های خاص مورد تحقیق، سنگ عقیق بوده است.
عقیق به علت ترکیبات و فرآیند شکل گیری درون فشار هسته مرکزی زمین و فعل و انفعالات شیمیایی، کوهی از انرژی است. در واقع اگر بخواهیم یکی از بزرگترین خواص انگشتر یمنی کبود را بیان کنیم، قطعاً به ساطع کردن انرژی مثبت و دفع انرژی منفی می‌توان اشاره کرد. طبق بررسی های انجام شده در تحقیقات علمی و نظرات عالمان دینی و شماری از محققان، خواص زیر برای عقیق یمنی کبود ذکر شده است: 

 • انرژی بخشی
 • آرامش بخشی
 • تقویت سیستم عصبی و تمرکز ذهنی
 • تقویت بینایی
 • افزایش برکت و رزق و روزی
 • ایجاد امواج مثبت
 • ایجاد نشاط
 • افزایش قدرت تکلم
 • درمان اختلالات عصبی
 • دفع امواج منفی
 • تقویت احساسات
 • بالا بردن میزان اعتماد به نفس
 • بهره مندی از ثواب های معنوی متعدد طبق روایات

 خواص انگشتر عقیق یمنی کبود
خواص انگشتر عقیق یمنی کبود

خرید انگشتر یمنی کبود و شناسایی سنگ اصل

همانطور که در ابتدای متن اشاره شد، بازار خرید انگشتر یمنی کبود به علت وجود محصولات تقلبی بسیار ملتهب است. در چنین بازاری به راحتی نمی‌توانید انگشتری اصل پیدا کنید. اگر به دنبال بهره مندی از خواص گفته شده و زیبایی عقیق کبود هستید، پس حتماً باید انگشتری اصل را خریداری کنید. روش های مختلفی برای پیدا کردن عقیق کبود اصل وجود دارد. به عنوان مثال، از آنجا که عقیق سنگ سختی است، به راحتی می‌توان به وسیله آن بر روی شیشه خط انداخت. همچنین عقیق کبود اصل دچار سوختگی نمی‌شود. اگر نگین انگشتر عقیق کبود را روبه‌روی نور قرار دهید، درون آن شکستگی نور و حباب مشاهده خواهید کرد؛ در حالی که سنگ های تقلبی، صاف و یکدست هستند.
اگر می‌خواهید انگشتر یمنی کبود مردانه خریداری کنید، تمام توجه خود را تنها معطوف به قیمت آن نکنید؛ نگین های غیراصل، بر روی رکاب های بی ارزش سوار می‌شوند. با تمام این تفاسیر، روز به روز نمونه های تقلبی پیشرفت کرده و این موضوع، کار را برای خریداران سخت می‌کند. از طرفی کمتر کسی می‌تواند زمان زیادی را صرف پیدا کردن انگشتر اصل کند. در این حالت بهترین راه، خرید از یک فروشنده معتبر است. شاید قیمت انگشتر یمنی کبود از نمونه های تقلبی بیشتر باشد، اما خیالتان راحت است که انگشتری اصل در دست کرده اید؛ هرچند این عقیق نسبت به سنگ های دیگر مانند یاقوت و زبرجد، قیمت کمتری دارد.
نگهداری از انگشتر عقیق کبود یمنی
بعد گذر از مرحله خرید انگشتر یمنی کبود مسئله مهم بعدی، نگهداری از انگشتر یمنی کبود است. عقیق جزو سنگ های حساس محسوب نمی‌شود و نگهداری از آن بسیار ساده است. برای این کار تنها کافی است یک سری از مسائل و بایدها و نبایدهایی را رعایت کنید. به عنوان مثال:

 • مواد اسیدی و بازی، آسیب زنندگان اصلی به عقیق می‌باشند.
 • عقیق کبود را با صابون و مواد شوینده نشویید.
 • انگشتر خود را از حرارت بالا، تابش نور مستقیم و سرمای شکننده دور کنید.
 • چربی ها، آلودگی ها و تعریق بدن می‌تواند باعث کدر شدن عقیق شوند.
 • هفته ای یک مرتبه انگشتر خود را در آب جاری یا آب نمک دریایی بشویید.

خرید انگشتر یمنی کبود اصل از فروشگاه حجره شوشتری

همانطور که گفته شد، اگر می‌خواهید گرفتار محصولات تقلبی نشوید و بهترین خرید انگشتر یمنی کبود را داشته باشید، باید به فروشنده ای معتبر و قابل اعتماد مراجعه کنید. فروشگاه حجره شوشتری با اتکا به سالها تجربه و خوش نامی در میان علاقه مندان به انگشترهای زینتی، بهترین گزینه برای شما می‌باشد. در این فروشگاه می‌توانید خرید انواع انگشتر با سنگ های مختلفی همچون انگشتر فیروزه عجمی مردانه، انگشتر زبرجد مردانه، انگشتر شجر مردانه و... را به صورت آنلاین و مستقیم انجام دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید. 
 


نام:
ایمیل:
پیغام:
کد مقابل را وارد کنید ...
آخرین اخبار و مطالب
چهار شنبه 17 آبان 1402

در این مقاله با سنگ فیروزه اصل آشنا خواهیم شد و خواهیم دانست که چگونه اصل یا تقلبی بودن آن را تشخیص دهیم.

بیشتر بخوانید
جمعه 25 فروردین 1402

اگر به دنبال درخشان کردن مجدد محصولات ساخته شده از نقره هستید، با ما همراه باشید تا با 8 روش مختلف تمیز کردن نقره در خانه آشنا شوید.

بیشتر بخوانید
دوشنبه 21 فروردین 1402

اگر می‌خواهید بدانید که قرار گرفتن انگشتر در هر انگشت چه معنایی دارد، با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا در مورد معنای هر یک نکاتی را خدمت شما بیان کنیم.

بیشتر بخوانید
پنج شنبه 20 بهمن 1401

نقره یکی از انواع متریال‌های فلزی است که برای ساخت بسیاری از زیورآلات مورد استفاده قرار می‌گیرد. نقره می‌تواند جایگزین مناسبی برای طلای گران‌قیمت این روزها باشد. این درحالی است که کیفیت نقره نیز بسیار بالا بوده و افراد می‌توانند به راحتی اقدام به خرید ست نقره با قیمت های مناسب کنند.

بیشتر بخوانید
DNN