• وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
 • الفبا

خرید انگشتر در نجف خطی؛ نگین بحر النجف

چه چیزی را سراغ دارید که حتی با نگاه کردن به آن، ثواب و حسنه برای شما ثبت شود؟! اگر به دنبال چنین محصولی هستید، خرید انگشتر در نجف خطی را تجربه نمایید. دُر نجف یکی از خاص‌ترین و منحصربه فردترین سنگ های زینتی است که جایگاه بسیار ویژه ای در میان مسلمانان علی الخصوص شیعیان دارد. ماهیت این سنگ، زیبایی، وقار و جذابیت است که با اضافه شدن کلمات و حکاکی هنرمندانه بر روی این سنگ، این زیبایی چندین برابر هم خواهد شد. در ادامه ضمن آشنایی بیشتر با انگشتر دُر نجف خطی، با خواص و نحوه قیمت گذاری آن نیز آشنا خواهیم شد. با ما همراه باشید.

خرید انگشتر در نجف خطی

دُر نجف را بهتر بشناسید

برای خرید انگشتر در نجف خطی ابتدا لازم است یک آشنایی اجمالی با این محصول به دست آورید. از خانواده کوارتز سنگ شفاف و شیشه مانندی به دست می‌آید که این سنگ، جذابیت فوق العاده ای داشته و آن را به علت محل استخراج از شهر نجف عراق، دُر نجف نامگذاری کرده اند. « دُر » در لغت به معنای مروارید است و به عنوان نمادی از پاکی و زلالی شناخته می‌شود. این سنگ دارای انواع مختلفی است که با توجه به شکل و ظاهر دسته بندی می‌شوند. به عنوان مثال درون یک نمونه از سنگ دُر، رگه های مایل به قرمزی وجود دارد. این نوع را دُر حسینی نامگذاری کرده اند. در یکی دیگر از انواع مدل های دُر نجف، خطوط سیاه‌رنگی درون سنگ به چشم می‌خورد که به همین جهت آن را دُر مویی می‌نامند.

مناطق استخراج دُر نجف بسیار محدود می‌باشند. قبرستان وادی السلام به عنوان منبع اصلی به دست آوردن این سنگ، روز به روز در حال فرسایش است و سنگ های کمتری از آن به دست می‌آید. همین مسئله باعث شده که انگشتر در نجف خطی اصل را به راحتی نتوان پیدا کرد. بر خلاف بسیاری دیگر از سنگ ها، دُر را هنوز هم به صورت سنتی و بدون استفاده از ابزار آلات خاصی استخراج می‌کنند. قدمت این سنگ بسیار زیاد می‌باشد و در طول سالیان متوالی مورد عزت و احترام شیعیان بوده است. در دوران های خفقان دینی و سیاسی، انگشتر دُر نجف، نشانی برای شیعیان بوده است که به وسیله آن یکدیگر را تشخیص می‌دادند.

دُر نجف خطی، زیبایی چند برابر

افزودن نوشته و حکاکی یک اسم یا عبارت بر روی نگین انگشتر، یک هنر اصیل و بسیار جذاب می‌باشد. خرید انگشتر در نجف خطی نیز به همین جهت رونق گرفته است. شفاف بودن سنگ در نجف باعث می‌شود که عمل حکاکی روی آن بسیار جذاب به نظر برسد. این شیوه علاوه بر جنبه زیبایی و هنری که دارد، از نظر معنوی نیز دارای اهمیت و ارزش بالایی است. به همین جهت اسماء الله، صفات الله، اسماء مبارک ائمه (علیهم السلام) و اذکار و عبارات مذهبی مختلفی را روی سنگ در نجف حکاکی می‌کنند. این کار به علت حساسیت و ظاهر سنگ باید با ظرافت و هنر بسیار زیادی انجام شود. با اضافه کردن رنگ مشکی درون حکاکی، و قرار گرفتن در پس زمینه سفید و شیشه ‌ای سنگ، یک اثر شگفت انگیز خلق می‌شود که البته این امر معمولاً برای حکاکی هایی با سطح پایین‌تر صورت می‌گیرد.

آشنایی با انگشتر در نجف خطی

خواص انگشتر در نجف خطی

با خرید انگشتر در نجف خطی، می‌توانید از خواص ویژه این انگشتر بهره مند شوید. در ابتدای این نوشته به یک مسئله مهم اشاره کردیم؛ آنطور که گفته شد اگر به دنبال سنگی هستید که حتی نگاه کردن به آن برایتان عبادت محسوب شود، دُر نجف را همراه خود داشته باشد. این ادعای ما نیست؛ بلکه روایتی است که در ثواب انگشتر دُر نجف از اهل بیت و مشخصاً امام صادق(ع) به ما رسیده است. در روایتی دیگر آمده است که نظر افکندن به این انگشتر، همچون نظاره کردن چهره مبارک امیرالمومنین امام علی (ع) می‌باشد. خواص انگشتر در نجف خطی بیش از آنکه مادی باشد، معنوی است. ارزش و جایگاه این انگشتر نزد اهل بیت و علما بسیار والا و گرامی می‌باشد.

در متون کهن، روایات و کلام علما و بزرگان، خواص مختلفی برای انگشتر در نجف ذکر شده است. این خواص ابعاد مختلفی از جمله حالات معنوی و روح انسان را در بر می‌گیرد. در یک تحقیق کلی و بررسی های مختلف، برخی از خواص ذکر شده برای این سنگ را جمع آوری کرده ایم که به صورت مختصر و خلاصه به شرح زیر می‌باشند:

 • رفع فقر و افزایش رزق و روزی
 • گشایش در امور
 • مقبول شدن اعمال و ثبت حسنه
 • دفع بلا و شر دشمنان
 • افزایش روحیه و شجاعت
 • ایجاد انرژی و توان
 • سپری در برابر آثار چشمان حسود
 • ایجاد آرامش و تعادل روحی و عصبی

قیمت انگشتر در نجف خطی

میزان تقاضا برای خرید انگشتر در نجف خطی در بازار بسیار زیاد است. اما از طرفی سنگ های حکاکی شده اصل، هر روز کمتر از دیروز می‌شوند. در یکی از روایت های مستند از اهل بیت آمده است که خداوند سنگ دُر را به انسان ها هدیه کرد و قیمت آن را ارزان نهاد تا همگی امکان استفاده از آن را داشته باشند و اگر لطف خدا نبود، قیمت این سنگ به قدری زیاد می‌شد که عده کمی توانایی خرید آن را داشتند. این روایت نشان از ارزش معنوی بالای این سنگ دارد.

 قیمت گذاری انگشتر در نجف خطی با توجه به معیارهای مختلفی صورت می‌گیرد. در این موضوع سه عامل اصلی تاثیر گذارند. سنگ، خطاطی و رکاب. در واقع در مرحله اول، اندازه سنگ، وزن آن، تراش و اصل بودن نگین سنجیده شده و محاسبه می‌شوند. سپس به حکاکی و عبارت حک شده بر روی سنگ دقت می‌شود. هر چقدر خطاطی زیباتر و جذاب‌تر باشد و یا خطاط شناخته شده تری آن را نوشته باشد، قیمت انگشتر نیز به همان نسبت افزایش پیدا خواهد کرد. عامل آخر نیز رکاب انگشتر است که با توجه به وزن نقره و اجرت کار، قیمت گذاری می‌شود. طبیعی است که انگشتر در نجف خطی دست ساز ارزش بیشتری از محصولات ماشینی داشته باشد. البته در این میان باید مراقب سودجویان و واسطه ها هم بود.

قیمت انگشتر در نجف خطی

حجره شوشتری؛ مرکز خرید انگشتر در نجف خطی

اگر قصد خرید انگشتر در نجف خطی را دارید، باید به نکات مهمی توجه کنید. کیفیت سنگ، طرح رکاب و نوع خطاطی بسیار حائز اهمیت اند. همانطور که گفته شد، پیدا کردن انگشتر در نجف خطی مردانه اصل، کار ساده ای نیست. به همین جهت بهترین کار مراجعه به یک فروشنده معتبر و خوش‌سابقه است که خود مرجع و منبع اصلی فروش این محصول باشد. فروشگاه حجره شوشتری یکی از قدیمی‌ترین و در عین حال معتبرترین فروشگاه های انگشتر در نجف خطی در کشور است. این فروشگاه علاوه بر ارائه انگشترهای زیبا و جذاب، محصولات خود را با قیمتی منصفانه در اختیار مشتریان گرامی خود قرار می‌دهد. هم اکنون می‌توانید محصولات مختلف فروشگاه را در سایت مشاهده کرده و در صورت تمایل، سفارشات را در کمترین زمان درب منزل خود تحویل بگیرید.


نام:
ایمیل:
پیغام:
کد مقابل را وارد کنید ...
آخرین اخبار و مطالب
DNN