کهربا؛ سنگی از دل طبیعت و صمغ درختان 

کهربا، یکی از زیباترین سنگ‌هایی است که در جواهرسازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این سنگ از‌ترشح صمغ درختان تولید شده و جزء سنگ‌های غیرکریستالی می‌باشد. با توجه به اینکه صمغ هر یک از درختان رنگ متفاوتی دارد، سنگ کهربا نیز در رنگ‌های متنوعی وجود داشته و به فروش می‌رسد. گردنبند کهربای زنانه، یکی از بهترین زیورآلاتی است که می‌توانید برای تکمیل زیبایی ظاهری خود، از آن استفاده کنید. 

شاید تا به حال به فکر خرید گردنبند کهربای زنانه بوده‌اید، ولی باید بدانید که هر ادعایی در مورد اصل بودن سنگ کهربای استفاده شده در گردنبند کهربای زنانه صحت ندارد. فارغ از این موضوع، نکات مهم دیگری وجود دارند که در هنگام خرید گردنبند کهربای زنانه، باید به آنها نیز توجه داشته باشید که در ادامه این مقاله به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

 

راهنمای خرید گردنبند کهربای زنانه

راهنمای خرید گردنبند کهربای زنانه

اگر به دنبال خرید گردنبند کهربای زنانه هستید، باید قبل از هر چیز ابتدا بدانید که دقیقاً چه نوع گردنبندی را خریداری می‌کنید. در بازارهای کشور ایران امکان خرید گردنبند کهربای زنانه با دامنه وسیعی از طرح ها و مدل های گوناگون وجود دارد. از طرفی، با توجه به بالا بودن نِسبی قیمت گردنبند کهربای زنانه، توصیه می‌‍شود که قبل از خرید، حتماً به برخی نکات مهم توجه داشته باشید تا دچار اشتباه نشوید. در ادامه به 4 نکته مهم برای خرید این نوع گردنبند اشاره کرده و آنها را توضیح خواهیم داد. 

نکته 1: توجه به اصل بودن سنگ کهربا 

سنگ کهربا، یکی از سنگ‌های خاص موجود در بازار کشور ایران است که از دل طبیعت به دست می آید. واقعیت این است که فرایند تشکیل این سنگ، امری ساده نبوده و این موضوع باعث شده که سنگ کهربای زرد و طلایی، در گروه سنگ‌های گران قیمت قرار گیرند. اگر به دنبال خرید سنگ کهربا هستید، باید به اصل بودن آن توجهی ویژه داشته باشید. متاسفانه برخی از فروشندگان به حقوق مشتری توجهی نداشته و در نتیجه اقدام به فروش سنگ های کهربای تقلبی می‌کنند. 

این در حالی است که شما با مشاهده سنگ کهربا، نمی‌توانید متوجه اصل بودن یا نبودن آن شوید! البته که سنگ‌های کهربای حشره دار به دلیل داشتن حشره ای درون خود، به احتمال زیادی اصل هستند؛ اما واقعیت این است که برخی از افراد با روش‌های مختلفی، اقدام به قرار دادن حشره در صمغ‌های تقلبی می‌کنند. 

بنابراین، اگر به دنبال بررسی اصل بودن سنگ گردنبند کهربای زنانه هستید، باید بیشتر از هر چیزی به اعتبار و صحت کلام فروشنده اعتماد داشته باشید. البته این موضوع را هم فراموش نکنید که هر سنگی که  دارای حشره یا موجودی در خود است، سنگ کهربای اصل نیست. این نکته نیز شایان ذکر است که تنها درصد بسیار کمی از سنگ‌های کهربای موجود در بازار، حشره‌دار هستند. 

نکته 2: توجه به رنگ سنگ کهربای زنانه و متناسب بودن آن با رنگ پوست 

همانطور که اشاره کردیم، سنگ کهربا در رنگ‌های متنوعی یافت می‌شود. این یعنی شما می‌توانید بر اساس سلیقه خود، یکی از انواع این سنگ‌ ها را انتخاب کنید. برخی از سنگ‌های کهربا، تیره رنگ بوده و برخی دیگر از آن‌ها رنگ روشن تری دارند. اگر رنگ پوست روشنی دارید برای جلوه بیشتر سنگ، بهتر است اقدام به خرید گردنبند کهربای زنانه با رنگی تیره تر کنید. 

ولی اگر پوست شما روشن نبوده و یا سبزه است، بهتر است که خرید گردنبند کهربای زنانه با رنگ روشن را انتخاب کنید. برخی از سنگ‌های کهربا به صورت سوخته به فروش می‌روند که رنگ تیره تر و متمایل به قهوه‌ای دارند. اما برخی دیگر، رنگ روشن‌تری داشته و به صورت طلایی و یا زرد رنگ، توسط علاقه‌مندان به این صمغ شگفت انگیز، خریداری می‌شوند. 

 

راهنمای خرید گردنبند کهربای زنانه اصل

 

نکته 3: توجه به کیفیت زنجیر گردنبند کهربای زنانه 

اگر به دنبال خرید گردنبند کهربای زنانه و یا گردنبند از هر نوع دیگری هستید، قطعاً باید به کیفیت زنجیر آن توجه داشته باشید. کهربا ها به دلیل داشتن رنگی زرد، ترکیب جذابی را به وجود آورده و زیبایی فوق‌العاده ای با زنجیر نقره ای رنگ پیدا می‌کنند. بنابراین شما می‌توانید با خرید گردنبند کهربا به همراه زنجیر نقره، تا سال‌ها از این گردنبند زیبا استفاده کنید. توجه داشته باشید که امکان خرید زنجیر گردنبند در‌اندازه‌های مختلف نیز وجود دارد که شما می‌توانید بر اساس سلیقه خودتان، یکی از این زنجیرها را انتخاب نمایید. 

نکته 4: توجه به اعتبار فروشنده گردنبند کهربای زنانه 

اگر به دنبال خرید گردنبند کهربای زنانه هستید، باید برای اطمینان از اصل بودن این گردنبند، به یک فروشنده معتبر مراجعه کنید. متاسفانه با توجه به بالا بودن قیمت سنگ کهربا، بسیاری از فروشندگان اقدام به فروش سنگ‌هایی بی‌کیفیت و غیر اصل با عنوان سنگ اصل می‌کنند. برخی از مشتریان نیز به اشتباه تصور دارند که اگر حشره در سنگ کهربا وجود داشته باشد، قطعاً کهربا اصل بوده و می‌توانند با اطمینان اقدام به خرید سنگ کهربای زنانه کنند. 

واقعیت این است که یکی از بهترین راهکارها برای شناسایی اصل یا تقلبی بودن سنگ کهربا، توجه به حشره موجود در این سنگ می‌باشد. در واقع کهربا به این دلیل که نوعی صمغ درخت است، می‌تواند به عنوان یک منبع تغذیه برای حشره‌ها محسوب شود و به همین خاطر، حشرات از این صمغ تغذیه می‌کنند؛ اما به علت چسبنده بودن آن، بعضاً توانایی جدا شدن از آن را نداشته و در میان آن گرفتار می‌شوند. در نهایت یک لایه دیگر از صمغ روی آن‌ها را پوشانده و حشره درون سنگ محبوس می‌شود. اما مطمئناً برخی از سنگ‌های غیراصل نیز به صورت مصنوعی، دارای حشراتی در خود هستند؛ در نتیجه این موضوع را نمی‌توان دلیلی قطعی برای اصل بودن سنگ محسوب کرد.

 

نکات خرید گردنبند کهربای زنانه

خرید گردنبند کهربای زنانه اصل از حجره شوشتری

همانطور که گفته شد اگر به دنبال خرید گردنبند کهربای زنانه اصل هستید، باید به فروشگاهی معتبر و خوش‌نام اعتماد کنید. حجره شوشتری با داشتن بیش از 50 سال سابقه در زمینه فروش انواع محصولات زینتی از جمله گردنبند نقره زنانه، در خدمت مشتریان است تا بهترین و با کیفیت ترین محصولات را به آنها ارائه نماید.

شما می‌توانید برای سفارش گردنبند کهربای زنانه، یا به صورت حضوری به فروشگاه شوشتری مراجعه کرده و یا از طریق سایت این فروشگاه، به راحتی سفارش خود را ثبت کنید. گردنبندهای کهربای موجود در حجره شوشتری دارای تنوع بسیار زیادی‌ می‌باشند. شما می‌توانید بر اساس سلیقه و نظر خود، یکی از انواع این مدل‌ها را انتخاب کرده و از خواص درمانی سنگ اصل کهربا، بهره‌مند شوید. در صورتی که علاقه‌مند به خرید گردنبندهای دیگر از جمله گردنبند یاقوت سرخ زنانه، گردنبند زمرد زامبیا زنانه، گردنبند عقیق یمنی زنانه، گردنبند عقیق خطی زنانه و ... هستید، می‌توانید مدل های گوناگون این گردنبندها را در فروشگاه حجره شوشتری مشاهده نمایید. 


نام:
ایمیل:
پیغام:
کد مقابل را وارد کنید ...
آخرین اخبار و مطالب
DNN