• وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
  • الفبا

معرفی انگشتر یاقوت کبود

در دنیای انگشترها، یکی از پرفروش ترین و محبوب ترین انواع مدل انگشتر، انگشتر یاقوت کبود است. یاقوت سنگی زینتی، زیبا و بسیار ارزشمند است. زیبایی و جذابیت این سنگ به گونه ای شهرت یافته که امروزه برای بیان میزان زیبایی یک محصول، آن را به یاقوت تشبیه می‌کنند. سنگ های یاقوت همیشه در تاج پادشاهان وجود داشته اند. باید به این نکته اشاره کرد که هنوز هم این انگشتر، جایگاه خاصی در میان مردم دارد و از محبوبیت بسیاری برخوردار است. در این مطلب قصد داریم مهمترین نکات، خواص و ویژگی‌ها را درباره این انگشتر جذاب در اختیار شما قرار دهیم. همچنین بهترین مسیر خرید و نکات مهم آن را نیز به شما ارائه خواهیم داد. پس اگر از طرفداران این انگشتر بی نظیر هستید، با ما همراه باشید.

انگشتر یاقوت کبود 
 
انگشتر یاقوت کبود 

شناخت بیشتر یاقوت کبود

ریشه‌ ظهور سنگ یاقوت را می‌توان کوه‌های آتشفشانی هندوستان معرفی کرد. در واقع انگشتر یاقوت کبود، تکه‌ای از فرایند آتشفشانی و فعل و انفعالات شگفت انگیز در دل زمین می‌باشد. ماده سازنده یاقوت، آلومین است که گاهی با ناخالصی‌های دیگر مخلوط می‌شود. هرچقدر میزان خلوص این سنگ بیشتر باشد، ارزش بیشتری هم خواهد داشت. یاقوت دارای انواع مختلفی است که می‌توان رنگ کبود آن یعنی یاقوت کبود را به عنوان معروف‌ترین و ارزشمندترین نوع آن معرفی کرد. از ویژگی‌های ظاهری این سنگ باید به سخت و محکم بودن آن اشاره کرد که بعد از الماس مقام دوم را در میان کانی های زینتی دارد. یاقوت در اصل دارای رنگی یکنواخت است که البته به دلیل وجود برخی ناخالصی های طبیعی، رنگ‌های متفاوتی را می‌توان در آن دید.
یاقوت از قدیم به عنوان سنگی ارزشمند و مقدس در میان مردم شهرت یافته است. پادشاهان و اشراف برای ابقای قدرت و گشایش در امور خود، انگشتر یاقوت در دست می‌کردند. در تاریخ آمده است که نادرشاه افشار پس از حمله به هندوستان، یاقوت های گران قیمت زیادی را به عنوان غنیمت به همراه خود آورد. در متون اسلامی و دستورات دینی هم به استفاده کردن از یاقوت برای بهره مندی از خواص آن اشاره شده است. در کتاب شریف وسائل الشیعه، از امام صادق (علیه السلام) نقل شده است که یاقوت سبب برطرف شدن غم و پریشانی می‌شود. همچنین در کتاب حلیه المتقین روایات زیادی درباره پوشیدن یاقوت کبود و آداب آن ذکر شده است.

خرید یاقوت کبود
خرید یاقوت کبود

خواص انگشتر با سنگ یاقوت کبود

خواص انگشتر یاقوت کبود به دلیل نحوه شکل گیری و ساخت آن توسط مواد آتشفشانی و انرژی های هسته زمین می‌باشد. انرژی و نیروی این مواد هنوز هم برای دانشمندان تعجب برانگیز است. جالب است بدانید در آزمایشگاه‌های مختلف و معتبر در جهان، آزمایش های گوناگونی بر روی یاقوت صورت می‌گیرد تا منبع خواص آن شناسایی شود. این سنگ سبب باز شدن چاکراهای پنجم و ششم می‌شود. در ادامه به برخی از این خواص اشاره خواهیم کرد.

  • ایجاد آرامش و ثبات ذهنی

یاقوت دارای انرژی خاصی است که به راحتی ساطع می‌شود و همه چیز را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در کتاب های قدیمی از یاقوت کبود به عنوان سنگ عقل و خرد یاد شده است. انرژی که این سنگ به شما منتقل می‌کند باعث ایجاد آرامش و رفع اضطراب و استرس خواهد شد.

  • گشایش در امور و کسب عزت

یکی از دلایلی که پادشاهان یاقوت کبود را با خود به همراه داشتند، کسب عزت و احترام بوده است. انگشتر یاقوت کبود مردانه، از زینت های مردان اشرافی محسوب می‌شده است. این سنگ نه تنها انرژی مثبت ساطع می‌کند بلکه انرژی مثبت را جذب هم کرده و به این صورت عزت، احترام و جایگاه شما نزد دیگران ارتقا خواهد یافت. همچنین اعتماد به نفس شما نیز بدین ترتیب بیشتر خواهد شد.

  • رفع مشکلات خواب

با انجام آزمایش های مختلفی ثابت شده است که با به همراه داشتن برخی از سنگ ها مانند یاقوت کبود و یا سنگ نمک، مشکلات کم خوابی یا پریشان خوابیدن برطرف می‌شود. علاوه بر این، سنگ یاقوت کبود با ایجاد حس آرامش، می‌تواند مشکلات خواب را از شما برطرف نماید.

خرید انگشتر یاقوت کبود

همیشه میزان تقاضا برای خرید انگشتر یاقوت کبود زیاد بوده است. همین حالا اگر گذری به انگشتر فروشی‌های شهر خود داشته باشید، شاید مدل های مختلفی از یاقوت کبود به شما نشان داده شود؛ اما آیا می‌توان به اصل بودن آنها به صورت کامل اعتماد کرد؟ این سنگ تنها در مکان‌های محدودی مانند سرزمین های آتشفشانی یافت می‌شود و مراحل ساخت و پرداخت آن کمی سخت تر از سنگ های دیگر است. با این تفاسیر طبیعی نیست که همه کس و همه جا ادعا کنند که یاقوت کبود اصل دارند. برای خرید این محصول باید دقت زیادی به خرج دهید. 
انگشتر یاقوت کبود اصل را تا حدودی می‌توان از ظاهر آن تشخیص داد. این سنگ هیچ گاه مثل شیشه صاف و زلال نیست زیرا بر اثر فعل و انفعالات شیمیایی درست شده است و اگر ناخالصی هایی هرچند زیاد درون سنگ به چشم بخورد، نه تنها نشان از مصنوعی بودن آن نیست بلکه دلیلی کاملاً منطقی برای اثبات اصل بودن آن می‌باشد. همچنین اگر داخل سنگ را نگاه کنید، حبابی نخواهید دید زیرا وجود حباب از نشانه‌های شیشه بودن نگین انگشتر می‌باشد. یاقوت کبود اصل رنگ خاصی دارد و در آن می‌توان رگه ‌های مواد معدنی را مشاهده کرد. 

 

فروشگاه انگشتر یاقوت کبود
فروشگاه انگشتر یاقوت کبود

قیمت انگشتر یاقوت کبود

اگر به دنبال یک نرخ مشخص برای قیمت انگشتر یاقوت کبود آن هم نمونه اصلی هستید، به نتیجه ای نخواهید رسید. این سنگ ارزشمند با توجه به میزان خلوص و کیفیتی که دارد ارزش گذاری می‌شود. البته مسائلی دیگر همچون عیار نقره، نوع رکاب و اندازه انگشتر نیز در نوسان قیمت آن تاثیرگذار خواهند بود. البته باید توجه داشته باشید که دست افراد سودجو و دلالان در این عرصه به وضوح قابل تشخیص است. گاهی ممکن است یک انگشتر از جنس یاقوت کبود با قیمت بسیار بالایی فروخته شود در حالی که در واقع به هیچ عنوان چنین ارزشی ندارد!

حجره شوشتری، مرجع فروش انگشتر یاقوت کبود اصل

برای اینکه در خرید انواع انگشتر یاقوت کبود گرفتار دلال‌ها و واسطه‌ها نشوید و اگر می‌خواهید انگشتر تقلبی و غیراصل را خریداری نکنید، حجره شوشتری را به خاطر بسپارید. این فروشگاه سالهای زیادی است که عرضه‌ی مستقیم یاقوت کبود اصل را انجام می‌دهد و در این زمینه یک مرجع بسیار معتبر محسوب می‌شود. حجره شوشتری در واقع منبعی است که با اتصال به آن می‌توانید بهترین محصولات را با مناسب‌ترین قیمت‌ها خریداری کنید.
 


نام:
ایمیل:
پیغام:
کد مقابل را وارد کنید ...
آخرین اخبار و مطالب
پنج شنبه 28 تیر 1403

دعای شرف الشمس، یک دعای بسیار مورد احترام در دین اسلام است و در تاریخ نوزدهم شعبان برای طلب روزی و برکت خوانده می‌شود. در کنار این دعا، سنگی به نام سنگ شرف الشمس استفاده می‌شود که به گفته امامان معصوم (ع) منجر به اثربخشی بیشتر دعا می‌شود. امروزه این سنگ غالبا در انگشتر به کار می‌رود و با نمادهای مخصوص، حکاکی می‌شود. در این مقاله، ما به بررسی معناهای چندگانه دعا شرف الشمس، ویژگی‌های عرفانی سنگ آن و قدرت نمادین انگشتر شرف الشمس می‌پردازیم.

بیشتر بخوانید
یک شنبه 24 تیر 1403

روانشناسی رنگ سنگ جواهری، یک موضوع بسیار جذاب برای افرادی است که به سنگ‌های قیمتی و خواص آن‌ها علاقمند هستند. برخی افراد معتقدند که رنگ سنگ‌ها و جواهرات در خواص آن‌ها اثراتی را بر جای می‌گذارد. حتی خواص یک سنگ رنگ روشن با خواص همان سنگ با رنگ تیره، کاملا متفاوت است. در این مطلب قصد داریم با روانشناسی رنگ سنگ‌های قیمتی آشنا شویم و تاثیر رنگ بر خواص آن را مورد بررسی قرار دهیم. لطفا با ما تا پایان این مطلب همراه گردید.

بیشتر بخوانید
یک شنبه 24 تیر 1403

سنگ حدید، یا همان هماتیت، از جمله سنگ‌های ارزشمندی است که در ادبیات دینی و متون فرهنگی ما از اهمیت بالایی برخوردار است. خواص سنگ حدید بسیار زیاد است و این سنگ، با خصوصیات فراوان و آثار شگفت‌انگیزش، از دیرباز تاکنون به عنوان یکی از مواد مورد استفاده در زندگی روزمره، از جمله برای اهداف درمانی و تزیینی، شناخته شده است.

بیشتر بخوانید
چهار شنبه 20 تیر 1403

اعتماد به سنگ ماه تولد، قدمتی طولانی داشته و به گذشته‌های دور بازمی‌گردد. گذشتگان ما معتقد بودند که سنگ‌ها خواصی ویژه و منحصر به فرد دارند و هر ماه تولد از خواص بعضی از سنگ‌ها بهره می‌برد. در این مطلب به معرفی سنگ ماه تولد خرداد می‌پردازیم. اگر متولد این ماه هستید یا یکی از عزیزان شما در این ماه به دنیا آمده، با این مطلب همراه باشید تا با یکی از گزینه‌های جذاب برای هدیه به خرداد ماهی‌ها آشنا شوید.

بیشتر بخوانید
DNN