• وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
 • الفبا

انگشتر عقیق، یکی از جذاب ترین و زیباترین وسایل تزئینی برای مردان و زنان می‌باشد. در قرن های گذشته، هزاران وسیله تزئینی و اشیاء قیمتی آمده اند و رفته اند، اما سنگ عقیق از همان ابتدا محبوب بوده و در طی این سالها نیز، محبوبیت خود را از دست نداده است. استفاده از انگشتر این سنگ، به عنوان یک وسیله زینتی، در بین مردان و حتی زنان معمول بوده است. این سنگ را می‌توان تکه هایی از قلب زمین دانست که همراه خود علاوه بر زیبایی، خواص شگفت انگیزی را به همراه دارد. در این نوشتار قصد داریم هر آنچه که به این سنگ و انگشتر آن مربوط می‌شود را در اختیار شما قرار دهیم. صحبت از عقیق به قدری شیرین است که قطعاً تا انتهای مطلب همراه ما خواهید ماند.

 

تاریخچه سنگ عقیق

اگر می‌خواهید بیشتر با انگشتر عقیق به عنوان یکی از خاص ترین انگشترهای تاریخ آشنا شوید، ابتدا بهتر است کمی از تاریخچه سنگ عقیق را مرور کنید. داستان سنگ زیبای عقیق، یک داستان طولانی، به عمق تاریخیِ چند هزارساله است. انگلیسی زبان ها به عقیق، آگات (Agate) می‌گویند. آگات نام رودخانه ای شگفت انگیز در سیسیل، منطقه ای در ایتالیای کنونی است. طبق شواهد موجود، 400 سال قبل از میلاد مسیح، یک زمین شناس محلی در رودخانه دیریلیو در منطقه سیسیل، سنگ مات و زیبایی را پیدا می‌کند. این سنگ به قدری زیبا و جذاب بود که آن زمین شناس را محو خود کرد. در واقع قصه‌ی عقیق از همان رودخانه آغاز شد.

سنگ عقیق نوعی کانی کوارتز است که بر اثر فشارهای آتشفشانی تشکیل و از طریق آب به اعماق زمین و کف رودخانه ها کشیده می‌شود. رنگ انگشتر عقیق بر اثر این فعالیت ها تعیین می‌شود. این سنگ در ابتدا بسیار فراوان بود و به عنوان یک سنگ نیمه قیمتی مورد استفاده قرار می‌گرفت. با وجود اینکه این سنگ جایگاه خاصی در اسلام دارد، اما اولین مشتریان آن، اروپایی ها بوده اند. نحوه‌ی تشکیل سنگ عقیق بسیار خاص است. فعل و انفعالات شیمیایی در دل زمین با مواد مذاب، باعث شده است که رنگ های شگفت انگیزی از این سنگ پدید آید. رنگ های خاصی که گویی فرشتگان آنها را طراحی کرده اند.

انگشتر عقیق در کدام انگشت ثواب بیشتری دارد؟

 

انگشتر عقیق در کدام انگشت ثواب بیشتری دارد؟

سنگ عقیق آنقدر خاص بود که در میان ادیان و افراد مذهبی هم محبوب شد. انگشتر عقیق، جایگاه ویژه‌ای در دین اسلام دارد. به صورتی که روایت ها و احادیث فراوانی درباره آن ذکر شده است. اسلام توجه خاصی به عقیق به عنوان زینت برای مردان و زنان کرده است؛ آنقدر که درباره نحوه پوشیدن آن، خواصی که دارد، زمان پوشیدن و حتی انگشتی که در آن عقیق قرار می‌گیرد، صحبت شده است. در روایات بسیاری اشاره شده است که انگشتر سنگ عقیق را در دست راست و در انگشت یکی مانده به آخر قرار دهید. در روایتی صحیح از حضرت امیرالمؤمنین (علیه السّلام) آمده است که رسول خدا انگشتری که از عقیق بود را در دست راست خود می‌کرد. در ادامه، برخی از روایات مربوط به این مطلب را بیان می‌کنیم.

 •   در کتاب شریف وسائل الشیعه جلد 10، صفحه 373 از امام حسن عسکری (علیه السلام) 5 نشانه‌ برای مؤمنین ذکر شده است. یکی از این 5 نشانه، داشتن انگشتر عقیق در دست راست است.

 • در همین کتاب شریف، از امام موسی کاظم (علیه السلام) نیز نقل شده است که امیرالمومنین(علیه السلام) انگشتر سنگ عقیق خود را در دست راست خود قرار می‌داده است.  
 • از مولا علی (علیه السلام) نیز نقل شده است که جبرئیل، کسانی که عقیق در دست راست خود دارند و غرض آنها متابعت از سنت اسلام است را در قیامت به پیامبر(ص) می‌رساند.    
 • امام صادق علیه السلام نیز عقیق در دست راست کردن را شیوه‌ی پیامبران عنوان کرده بودند.

ممکن است بپرسید چرا انگشتر عقیق باید در دست راست باشد؟! دلایل مختلفی برای این امر ذکر شده است. به عنوان مثال، برخی این امر را به دلیل وجود رگ های خاصی در دست راست بیان کرده اند. البته می‌توان دلیل اصلی آن را احترام به این سنگ خاص دانست. زیرا غالباً، از دست چپ برای شستشو بعد از تخلی و دستشویی رفتن استفاده می‌شود. حتی در این مورد روایت آمده است که اگر در هنگام تخلی، انگشتری از جنس عقیق در دست چپ شما بود، آن را خارج کنید.

 

از کجا بفهمیم نگین انگشتر عقیق اصل است؟

یکی از معضلات و مشکلات همیشگی در خرید سنگ عقیق، تشخیص اصل بودن آن می‌باشد. سنگ های بسیاری در بازار به چشم می‌خورند که شباهت های زیادی به سنگ عقیق دارند؛ از جمله: زمرد، یشم و حتی برخی از شیشه ها که به جای عقیق معرفی می‌شوند. چگونه متوجه شویم انگشتر عقیق ما، اصل است؟! برای تشخیص عقیق بودن یک انگشتر، چند راه ساده وجود دارد:

 • سنگ را بو کنید! یکی از راه های تشخیص سنگ عقیق، بو کردن آن است. عقیق غالباً بویی ندارد. اما محصولات تقلبی، دارای بوهای خاصی هستند.    

 • دقت کنید سنگ چرب نباشد؛ بسیاری از فروشندگان برای پنهان کردن خش ها و ترک های روی سنگ، آن را جلا می‌دهند. سنگ های چرب، عقیق نیستند.    
 • وزن را مقایسه کنید؛ معمولاً سنگ عقیق از شیشه و سنگ های دیگر سنگین تر است.    
 • به کناره ها دقت کنید؛ در عقیق سرخ، رنگ کناره های سنگ، به مرور زمان از بین رفته و حنایی می‌شود.    
 • خراشیدگی نداشته باشد؛ سطح سنگ عقیق بسیار محکم و مقاوم است. اگر روی سنگ انگشتر خریداری شده، خط یا خطوطی مشاهده کردید، متاسفانه می‌توان گفت انگشتر شما عقیق نیست.    
 • عقیق شفاف نیست؛ عقیق اصل، بر اثر فعل و انفعالات شیمیایی به وجود آمده است. چنین سنگی نمی‌تواند شفاف باشد. درون سنگ عقیق، همیشه ابرها و خطوطی دیده می‌شود.

 

البته لازم به ذکر است که محصولات تقلبی روز به روز در حال پیشرفت هستند و تشخیص آنها از سنگ های واقعی، کمی سخت تر شده است. به همین دلیل، بهترین راه برای پیدا کردن عقیق اصل، مراجعه به یک فروشنده معتبر، صاحب نام می‌باشد.

چگونه انگشتر عقیق یمنی را بشناسیم؟

 

چگونه انگشتر عقیق یمنی را بشناسیم؟

عقیق یمن، یکی از خاص ترین و بهترین انواع سنگ عقیق در جهان است. خواص و فواید انگشتر این سنگ بسیار فوق العاده است. میزان تقاضای بالا برای خرید این انگشتر به قدری زیاد است که سودجویان، سنگ های تقلبی را روانه بازار کرده اند. با این شرایط، انگشتر عقیق یمنی اصل را چگونه بشناسیم؟ با جستجو در اینترنت، راه ها و روش هایی را برای تشخیص انگشتر سنگ عقیق یمن پیدا خواهید کرد. اما آیا این راه ها واقعی و قطعی است؟

 در بخش بالا، روش ها و راه هایی را برای تشخیص سنگ عقیق واقعی بیان کردیم اما اگر به دنبال تشخیص راه واقعی برای پیدا کردن انگشتر عقیق یمنی مردانه هستید، بگذارید یک واقعیت را به شما بگوییم. هیچ راه قطعی برای تشخیص انگشتر عقیق یمنی وجود ندارد. در عقیق یمن، مانند عقیق های دیگر، ناخالصی و لکه های سفید دیده می‌شود. رنگ این سنگ نیز مانند دیگر سنگ ها، کمی کدر است. پس چگونه می‌توان انگشتر سنگ عقیق یمنی اصل را به دست آورد؟ همانگونه که در انتهای مطلب گذشته ذکر کردیم و در این مطلب نیز آن را تکرار می‌کنیم، تنها راه واقعی و قطعی برای تهیه این انگشتر، خرید آن از یک فروشنده معتبر و مطمئن می‌باشد. در ادامه در این باره نیز صحبت خواهیم کرد.

 

چگونه از سنگ عقیق نگهداری کنیم؟ شارژ کردن عقیق

انگشتر، وسیله ای است که در طول روز به صورت مداوم همراه ماست. این مسئله باعث کثیف شدن انگشتر می‌شود. شاید بپرسید چگونه انگشتر عقیق را تمیز کنیم؟ تمیز کردن و نحوه استفاده از عقیق، باید طبق اصول باشد تا آسیبی به آن وارد نشود. تمیز کردن سنگ عقیق، بسیار حائز اهمیت است. عقیق تمیز و سالم، قدرت و انرژی فوق العاده ای دارد که آلودگی ها می‌توانند جلوی این انرژی و قدرت را بگیرند. در ادامه، چند روش جالب و ساده برای پاکسازی عقیق و دیگر سنگ های انگشتر بیان می‌کنیم.

 • با استفاده از آتش و حرارت

آتش به خوبی می‌تواند انرژی از دست رفته عقیق را بازگردانی کرده و آن را تمیز کند. اما برای این کار، باید مراقب باشید که به سنگ خود آسیب نزنید. چهار عدد شمع را روشن و کنار هم به صورت دایره ای قرار دهید. سنگ و یا انگشتر خود را به مدت چند ساعت دور این حرارت بگردانید. این کار را از یک فاصله مطمئن انجام دهید تا آسیبی به سنگ وارد نشود. از شعله گاز هم می‌توانید استفاده کنید به این شرط که حرارت را در درجه‌ی کمی قرار دهید.

 • با استفاده از نور خورشید

نور خورشید خاصیتی دارد که می‌تواند باعث تمیز شدن انگشتر عقیق شود. این روش بسیار ساده است اما یک نکته کوچک را باید در آن رعایت کنید. در این روش، باید از نور خورشید در ابتدای صبح کمک بگیرید. به این صورت که در دقایق ابتدایی طلوع خورشید، انگشتر خود را روی یک سطح صاف در برابر نور قرار دهید. ده دقیقه برای این کار کافی خواهد بود تا اثربخشی خود را منتقل کند.

 • با استفاده از نور ماه کامل

نور ماه کامل نیز در تمیز کردن و بازگردانی انرژی سنگ عقیق بسیار مفید است. همانطور که می‌دانید ماه کامل، تنها دوازده شب در سال قابل رویت است که آن دوازده شب، مربوط به شب های چهاردهم ماه های قمری می‌باشند. در این شب ها، ماه کامل بوده و نور بسیار خوبی هم دارد. برای این کار لازم است در ساعتهای ابتدایی شب، انگشتر خود را در مکانی زیر نور ماه قرار دهید. سپس آن را قبل از طلوع خورشید بردارید.

 • با استفاده از آب

آب یکی از قوی ترین و بهترین تمیز کننده ها در جهان است. برای تمیز کردن انگشتر عقیق نیز می‌توانید از آب استفاده کنید. اما به این نکته توجه کنید که منظور ما از آب، آب طبیعی و روان است. پس استفاده از آب های کلردار و آب لوله کشی را فراموش کنید. رودخانه ها، چشمه ها و به طور کلی بسترهای طبیعی آب، مکان های مناسبی برای تمیز کردن عقیق هستند. به این صورت که به مدت 20 دقیقه، انگشتر خود را درون آب قرار دهید؛ سپس آن را زیر نور خورشید  بگذارید تا به خوبی خشک شود. توجه کنید که آب، کثیف و گل آلود نباشد. همچنین می‌توانید از آب دریا نیز برای این کار استفاده کنید. البته بهتر است مدت زمان ماندگاری انگشتر در زیر آب دریا، به چند ساعت بکشد.

 • با استفاده از گل و گیاهان

گلبرگ های گیاهان نیز می‌توانند عوامل موثری در تمیز کردن انگشتر عقیق باشند. در این روش که بسیار هم ساده است، کافی است انگشتر خود را در میان گیاهانی همچون گیاهِ مریم گلی و یا گلبرگ ها قرار دهید. سپس چند ساعت بعد، آن را جدا کنید. برای شارژ و تامین انرژی سنگ، می‌توانید این کار را تا یک شبانه روز ادامه دهید.

 • با استفاده از برنج

برنج دارای انرژی بسیار خاصی است. از انرژی برنج در تمیز کردن و بازگردانی انرژی عقیق می‌توان استفاده کرد. ظرفی از برنج را آماده کنید و سنگ عقیق خود را درون آن قرار دهید. یک روز صبر کنید تا انگشتر شما تمیز شود. نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که دیگر نباید از برنجی که برای تمیز کردن عقیق استفاده کرده اید، بهره ببرید. این برنج دارای موج منفی است و حتی ممکن است طعم آن نیز دچار تغییر شده باشد.

انگشتر عقیق مردانه چه خاصیتی دارد؟

 

انگشتر عقیق مردانه چه خاصیتی دارد؟

یکی از دلایل شهرت و جذابیت انگشتر سنگ عقیق، خواص آن است. تا به حال از خود پرسیده اید که چرا مردان انگشتر عقیق می‌پوشند؟ دلیل این همه توجه اسلام به پوشیدن عقیق برای مردان مسلمان چیست؟ همانطور که گفتیم، سنگ عقیق یک هدیه‌ی جادویی از سمت طبیعت به انسان است. همراه داشتن این سنگ روی رکاب انگشتر، برای مردان خواص ویژه ای دارد. در ادامه برخی از این خواص را بررسی کنیم.

 

 • آرامش بخشی
   گفته شده است که بسیاری از بزرگان، علما و حتی اهل بیت (علیهم السلام) در بیشتر ساعتهای روز انگشتری با سنگ عقیق در دست داشته اند. این انگشتر در مواقع تصمیم گیری ها و قضاوت ها بیشتر استفاده شده است. پس از گذشت سالها، با انجام تحقیقات، آزمایش ها و مطالعات فراوان به این نتیجه رسیده اند که این سنگ با تولید انرژی مثبت، خاصیت آرامش بخشی دارد. ساطع کردن انرژی مثبت و ایجاد تعادل روانی، بخشی از آثار این انگشتر می‌باشد.

 • دشمن استرس

انگشتر عقیق مردانه، مبارزی علیه استرس است. استرس، اضطراب و نگرانی یک حالت درونی است. تصور کنید فردی از سرما به خود می‌لرزد. با انداختن یک پتو روی آن می‌توانید لرزش او را متوقف کنید. سنگ عقیق همین کار را با اعصاب و روان شما انجام می‌دهد. اگر تصور می‌کنید استرس زیادی دارید و یا به سرعت درگیر اضطراب می‌شوید، عقیق در دست کنید. بعد از گذشت زمان کوتاهی، اثرات آن را حس خواهید کرد.

 • تقویت اعتماد به نفس

عقیق با زیبایی خاصی که دارد حس خوبی را به شخص منتقل می‌کند. اما این تمام ماجرا نیست. امروزه محققان دریافته اند که سنگ عقیق خاصیت های زیادی برای مدیتیشن دارد. به همین جهت، از این سنگ، در ورزش ها و خلسه های خود استفاده می‌کنند. انرژی مثبتی که این سنگ از خود ساطع می‌کند، احساس انرژی و توانایی را به فرد القا کرده که در نتیجه، باعث افزایش اعتماد به نفس می‌شود.

 • افزایش گردش خون

جالب است بدانید تحقیقات نشان داده است پوشیدن انگشترعقیق، باعث افزایش روند گردش خون می‌شود. آقایانی که این انگشتر را در دست می‌کنند، به علت وجود رگ های مهمی در دست راست، گردش خون بهتری دارند. این اتفاق سر منشاء بسیاری از خواص مختلف برای بدن و سلامتی است. گردش خون به دفع سموم کمک می‌کند، برای شفافیت و روشنی پوست مفید است، رشد مو را افزایش می‌دهد و در مجموع باعث حال خوب انسان می‌شود.

 

قیمت انگشتر عقیق مردانه چقدر است؟

بازار انگشتر عقیق مردانه بسیار پررونق می‌باشد و می‌توان گفت از تقاضای خوبی نیز برخوردار است. با توجه به محصولات تقلبی و بی کیفیت، علاقه افراد برای خرید اجناس اصل، افزایش پیدا کرده است. به طور کلی، قیمت انگشتر سنگ عقیق با توجه به پارامترهای مختلفی تعیین می‌گردد. به عنوان مثال، اندازه، وزن، نوع سنگ، نوع رکاب، نوع خط و برند خطاطی، در قیمت این محصولات تاثیرگذار هستند. بهترین راه برای خرید این انگشترها با قیمت ارزان، خرید از تولید کننده اصلی است.

انگشتر سنگ عقیق برای چه چیزی خوب است؟

 

انگشتر سنگ عقیق برای چه چیزی خوب است؟

انگشتر عقیق از هر نوع آن دارای خاصیت و فایده است. شاید برای برخی از افراد درک این مسئله کمی سخت باشد. آنها می‌گویند چگونه یک سنگ می‌تواند تا این اندازه توانایی داشته باشد؟ خواص سنگ ها و تاثیرات آنها، از هزاران سال پیش تاکنون مورد استفاده بوده است. عمق زمین، معدن مواد شیمیایی و کانی های مختلف است. این مواد بر اثر انرژی ای که هسته زمین از خود ساطع می‌کند و فعل و انفعالات مواد مذاب، تبدیل به سنگ های متفاوتی می‌شوند. یکی از بهترین انواع این سنگ ها، عقیق است. پس در واقع، زمانی که انگشتری با سنگ عقیق به دست می‌کنید، منبعی از انرژی های هسته زمین هستید.

همین مسئله باعث می‌شود که عقیق تبدیل به یکی از بهترین همراهان شما شود. شاید بپرسید انگشتر سنگ عقیق برای چه چیزهایی خوب است؟ اگر بگوییم برای همه چیز و در همه جا، اغراق نکرده ایم. به عنوان مثال:

 • برای حفظ آرامش در شلوغی های روز، عقیق بپوشید.
 • در هنگام تصمیم گیری های مهم، عقیق بپوشید.
 • در هنگام مطالعه برای یادگیری بهتر، عقیق بپوشید.
 • در مواقع استرس زا مثل امتحانات، مصاحبه های کاری و... عقیق بپوشید.
 • هنگام نماز و عبادت برای ثواب بیشتر، عقیق بپوشید.
 • قبل از خواب برای داشتن خوابی بهتر، عقیق بپوشید.
 • در یک کلام، عقیق را از خود جدا نکنید.

 

لازم به ذکر است، در خواص انواع عقیق ها، مانند عقیق سرخ و عقیق یمن، تفاوت های چشمگیری وجود ندارد. تفاوت این محصولات در زیبایی و ظاهر آنها است. البته برخی ها معتقدند که عقیق یمن، خالص ترین نوع عقیق است. برخی از افراد سوال می‌پرسند که آیا انگشتر سنگ عقیق، آمد نیامد دارد؟ و یا به زبان ساده تر، خیر و شر در این انگشتر وجود دارد؟! پاسخ ما خیر است. این سنگ، از نعمت های الهی است که اگر به آن توجه شود و به اسماء الهی مزین گردد، همیشه منبع خیر و برکت خواهد بود.

 

 انواع انگشتر های عقیق و فیروزه

در میان تمام سنگ ها و مدل های انگشتر، انگشتر عقیق و فیروزه، محبوبیت و جایگاه بسیار خاصی دارند. جالب است بدانید این دو سنگ در کنار سنگ، انگشتر شرف الشمس، جزء پرفروش ترین انگشترها در ایران هستند. انواع انگشترهای فیروزه و عقیق، در مدل ها و طرح های مختلف در بازار وجود دارد. برای خرید این محصولات چند نکته مهم وجود دارد که رعایت کردن آنها بسیار مهم است. به عنوان مثال، در هنگام خرید، از اصل بودن و کیفیت سنگ انگشتر، اطمینان حاصل کنید. به جنس رکاب دقت کنید. مطمئن باشید سنگ های با ارزش روی رکاب های بی کیفیت سوار نمی‌شوند. طرح رکاب، نقره یا طلا بودن آن بسیار مهم است. سعی کنید اندازه انگشتر را مطابق با انگشتانتان انتخاب کنید. اگر دختر هستید، از انگشترهای دخترانه استفاده کنید.

 

استفاده از انگشتر سنگ عقیق در نماز

در مطالب گذشته از جایگاه خاص انگشتر عقیق در آداب زندگی اسلامی گفته شد. تا آنجا که این انگشتر جزء علائم مومنان شمارش شده است. این جایگاه خاص و منحصر به فرد، باعث شده است که امتیازات ویژه ای نیز برای آن لحاظ گردد. به عنوان مثال در روایات بسیار زیادی درباره پوشیدن عقیق هنگام نماز صحبت شده است. در روایتی از امام صادق (علیه السلام) آمده است هیچ دستی که برای دعا به سمت خداوند بالا می‌رود، محبوب تر از دستی نیست که در آن، انگشتری از عقیق وجود دارد. در حدیث دیگری از امام علی (علیه السلام) نقل شده است نماز کسی که انگشتری از عقیق در دست دارد، از نماز جماعت کسی که انگشتری از عقیق ندارد، برتر است. بر این اساس، نماز با این انگشتر مستحب است و به فضیلت نماز می‌افزاید.

 

بهترین ذکر برای انگشتر عقیق

نوشتن ذکر برای انگشتر عقیق مرسوم و مستحب است. مخصوصاً اگر این اذکار، اسماء مقدس الهی و نام های اهل بیت (علیهم السلام) باشند. اما کدام ذکر برای نوشتن روی سنگ عقیق مناسب تر است؟ به صورت کلی نوشتن و استفاده از اسماء و اذکار مقدس الهی خوب است. هر اسم و ذکری که به خداوند متعال و یا اهل بیت عصمت و طهارت مربوط بشود، مستحب می‌باشد. اما در این میان برخی از اذکار برای نوشته شدن روی عقیق سفارش شده است. این اذکار دارای خواص و رموز خاصی هستند. به عنوان مثال:

 • ذکر یاعلی و یا عظیم
 • ذکر یا رزاق و یا منان
 • دعای شرف الشمس
 • ذکر یا رحمن و یا رحیم
 • اسماء الهی
 • اسماء اهل بیت
 • ذکر الحمدلله
 • ذکر یا فاتح

 

توجه داشته باشید اگر هر یک از اسماء الهی و بنا بر احتیاط واجب، اسماء اهل بیت (علیهم السلام) را روی انگشتر خود حک کردید، احترام کردن به آن، لمس آن با وضو و دور کردن آن از نجاسات، واجب است.

 

از کجا انگشتر عقیق اصل بخرم؟

خرید و قیمت انگشتر عقیق اصل و با کیفیت، یکی از دغدغه های اصلی دوستداران و مشتریان انگشتر است. قطعاً می‌دانید که اگر می‌خواهید از خواص و فواید این انگشتر خاص و شگفت انگیز بهره مند شوید، طبیعتاً باید از نمونه اصلی آن استفاده کنید. علاقه‌ی بالای مردم و رونق زیاد خرید و فروش این محصول، راه را برای ورود دلال ها و فروشنده های دسته چندمی باز کرده است. این افراد انگشترهای بی کیفیت و غیر اصل خود را با قیمت های بالا به فروش می‌رسانند.

برای در امان ماندن از دست این افراد، هیچ راهی بهتر از مراجعه کردن به یک فروشنده معتبر نیست. فروشنده ای که خودش مرکز تولید و ساخت انگشترهای مختلف بوده و از حسن شهرت بالایی برخوردار باشد. تنها به این صورت است که می‌توانید واسطه ها را حذف کرده و بهترین انگشتر را خریداری کنید. اما باز هم یک سوال مهم باقی می‌ماند! بهترین فروشنده انگشتر عقیق، انگشتر فیروزه عجمی و انگشتر فیروزه شجری... کدام است؟ به چه کسی اعتماد کنیم؟

حجره شوشتری بهترین گزینه برای خرید انواع انگشتر

 

حجره شوشتری بهترین گزینه برای خرید انواع انگشتر

انگشتر عقیق و دیگر انگشترهای سنگی و خاص، دنیایی وسیع دارند. دنیایی که جدا از مسئله تجارت، مملو از عشق و انرژی است. فروشگاه انگشتر و وسایل تزئینی حجره شوشتری، نامی آشنا برای دوستداران انگشتر در ایران است. انگشتر فروشی در این حجره با صفا، به تازگی آغاز نشده است و می‌توان آن را یک شغل خانوادگی  و اجدادی معرفی کرد. در واقع انگشتر سازی در عمق جان این خاندان ریشه کرده است.

این فروشگاه از سال 1329 کار فروش انگشتر را در جوار نورانی امام رضا (علیه السلام) آغاز کرده است. رمز موفقیت و دوام این حجره را می‌توان در چند مورد خلاصه کرد. در این فروشگاه، طرح ها و مدل های انگشتر، بسیار خاص و متنوع بوده و کلیه محصولات اصل، با کیفیت و مرغوب هستند. مشتری مداری و احترام به خریداران، شرط اول کاسبی و مهمترین ستون خیر و برکت در این حجره است. در کنار اصول اخلاقی و کیفیت بالای محصولات، می‌توان حمایت از صنعتگران داخلی و تولید کنندگان حرفه ای ایرانی را نیز حساب کرد. حجره شوشتری با استفاده از برکت حضرت رضا (علیه السلام) و تجربه ی تاریخی خانوادگی، بهترین گزینه برای خرید انواع انگشتر مردانه و زنانه است. در این فروشگاه می‌توانید انواع رنگ های عقیق را مشاهده کنید. همچنین می‌توانید بهترین متن برای انگشتر عقیق را انتخاب کرده و خریداری کنید.

 

سعی و تلاش حجره شوشتری همواره بر این اصل استوار بوده که مطالب منتشر شده  در این سایت از منابع معتبر گردآوری شود، اما همچنان هیچ قطعیتی بر صحت اطلاعات منتشرشده وجود ندارد. بنابراین مسئولیت اعتماد به این مطالب و استفاده از آنها به عهده کاربر است.

 

 

 

 

 


 • عبدالله یاوری
 • چهار شنبه 18 خرداد 1401 - 02:52
 • 0
 • 0
سلام. من انگشتر خطی حرز دار را ازتون خریدم. واقعا از عکس های داخل سایت قشنگ تره. خوشحالم از خریدی که کردم. سوالی داشتم برای شارژ عقیق باید چه کاری انجام دهم؟ یا علی، التماس دعا.
 • مدیر سایت
 • چهار شنبه 01 تیر 1401 - 21:22
 • 0
 • 0

با عرض سلام و احترام🌺

خوب خداروشکر که از خریدتون رضایت داشتید.

لطفا نمونه عقیق مد نظر خود را اعلام کنید یا به شماره ای که در سایت قرار دادیم داخل واتس آپ پیام بگذارید.

 • فرامرز دیمی
 • چهار شنبه 18 خرداد 1401 - 02:43
 • 0
 • 0
وقت بخیر. خداوند به شما خیر و برکت بده. من مدتی است به دنبال انگشتر عقیق شفت العبد اصل هستم. آیا شما موجود دارید؟ برام اصالت انگشتر بسیار مهمه. ممنون نمیشم راهنمایی کنید.
 • مدیر سایت
 • چهار شنبه 01 تیر 1401 - 21:24
 • 0
 • 0

سلام ممنونم🙏 وقت شما هم بخیر و شادی باشه.

متاسفانه و در حال حاضر عقیق یمنی شفت العبد موجود نداریم. برای سفارش لطفا در واتس آپ پیغام بگذارید.

 • سمانه حیدری
 • چهار شنبه 18 خرداد 1401 - 02:34
 • 0
 • 0
سلام من برای پدرم از سایت شما انگشتر عقیق قرمز خطی رو خریدم. واقعا از خریدم راضی هستم و پدرم از انگشتر و طراحی زیبای آن خیلی خوشش اومد. ممنونم از سایتتون. این اولین تجربه خرید اینترنتی من بود. خوشحالم که سایت شما رو انتخاب کردم.
 • مدیر سایت
 • چهار شنبه 01 تیر 1401 - 21:26
 • 0
 • 0

سلام وقت بخیر💐

رضایت شما افتخار ماست. از این موضوع بسیار خرسندیم.

 • ایرج ایرانخواه
 • چهار شنبه 18 خرداد 1401 - 02:28
 • 0
 • 0
سلام.در ابتدا از مطالب خوب سایتتون تشکر می کنم. ببخشید از الکل برای تمیز کردن عقیق می توان استفاده کرد یا به سنگ آسیب می زند؟
 • مدیر سایت
 • چهار شنبه 01 تیر 1401 - 21:27
 • 0
 • 0

سلام وقت بخیر💐

نیازی به تمیز کردن عقیق با الکل نیست. اما اگر نسبت به این موضوع حساسیت دارید خیر، مشکلی به وجود نخواهد آمد.

 • لیلا اینانلو
 • چهار شنبه 18 خرداد 1401 - 02:23
 • 0
 • 0
سلام روز بخیر. من یک سنگ عقیق قرمز دارم. آیا می شود روی سنگ عقیق قرمز دعای شرف الشمس رو حکاکی کرد؟
 • مدیر سایت
 • چهار شنبه 01 تیر 1401 - 21:29
 • 0
 • 0

با سلام و احترام💐

امکان پذیر هست اما با توجه به ضوابط نوشتن دعای شرف الشمس( روی عقیق زرد باید حکاکی شود) مطمئنا آن خواص ویژه را نخواهد داشت.

 • جواد طالبی
 • چهار شنبه 18 خرداد 1401 - 02:18
 • 0
 • 0
وقت بخیر. سوالی داشتم، امکان انداختن دو انگشتر عقیق به طور همزمان وجود دارد؟ اگر ایراد دارد برایم کمی توضیح دهید. ضمن تشکر از مطالب مفید درباره انگشتر عقیق ممنون می شوم پاسخ دهید. 🙏🏼
 • مدیر سایت
 • چهار شنبه 01 تیر 1401 - 21:30
 • 0
 • 0

با سلام و عرض ادب💐

خواهش می‌کنم. خیر موردی ندارد، میتوانید استفاده کنید.

 • ستاری
 • چهار شنبه 18 خرداد 1401 - 02:09
 • 1
 • 0
سلام خسته نباشید. سوالی داشتم استفاده از انگشتر عقیق در کدام دست و در کدام انگشت بهتر است؟ آیا ترجیحی در این مسئله وجود دارد؟
 • مدیر سایت
 • چهار شنبه 01 تیر 1401 - 21:32
 • 0
 • 0

سلام، وقت بخیر💐

بله، سفارش شده عقیق را در دست راست و انگشت دوم کنید( عقیق در دست راست و بر انگشت دوم نشانه شیعیان است).

 • یعقوب اسلامی
 • چهار شنبه 18 خرداد 1401 - 02:07
 • 0
 • 1
سلام. آیا استفاده از عقیق می تواند جنبه درمانی و افزایش سلامتی بدن داشته باشد. ممنون میشم اگر کمی در این باره توضیح بدهید.
 • مدیر سایت
 • چهار شنبه 01 تیر 1401 - 21:34
 • 0
 • 0

با سلام و احترام🌹

مطمئنا علاوه بر خواص معنوی، عقیق دارای خواص فیزیکی هم می‌باشد. اما اینکه در مورد این موضوع قطعیتی باشد نمیتوان به صراحت اعلام کرد.

 • فاطمی نژاد
 • چهار شنبه 18 خرداد 1401 - 02:02
 • 0
 • 0
سلام دوست عزیز. من برای افزایش رزق و روزی می خواهم انگشتر عقیق خریداری کنم. بهترین نوع انگشتر عقیق برای این منظور کدامیک انگشترهای سایت شماست؟
 • مدیر سایت
 • چهار شنبه 01 تیر 1401 - 21:39
 • 0
 • 0

سلام، وقت بخیر🌹

در ابتدا باید عرض کنم فیروزه نیشابور در روایات برای رزق و روزی آمده. اما به طور کلی باید به بودجه و سلیقه مد نظر خود نگاه کنید. عقیق هرچقدر سرخ‌تر و کم رگه تر باشه مطمئنا قیمتی تر خواهد بود.

 • قیاسی
 • چهار شنبه 18 خرداد 1401 - 01:54
 • 0
 • 0
سلام و عرض ادب. بنده از سایت شما انگشتر عقیق سبز خریداری کردم. خواستم از این طریق تجربه خرید از شما را با دوستان به اشتراک بگذارم. بسیار سپاسگزارم از نحوه پاسخگویی و ارسال به موقع شما. خداوند به شما برکت بدهد.
 • مدیر سایت
 • چهار شنبه 01 تیر 1401 - 21:40
 • 0
 • 0

با سلام و احترام🌹

از رضایت مندی شما بسیار خرسندیم. امیدوارم از خیر و برکات این محصول بهره‌مند شوید.

نام:
ایمیل:
پیغام:
کد مقابل را وارد کنید ...
آخرین اخبار و مطالب
چهار شنبه 17 آبان 1402

در این مقاله با سنگ فیروزه اصل آشنا خواهیم شد و خواهیم دانست که چگونه اصل یا تقلبی بودن آن را تشخیص دهیم.

بیشتر بخوانید
جمعه 25 فروردین 1402

اگر به دنبال درخشان کردن مجدد محصولات ساخته شده از نقره هستید، با ما همراه باشید تا با 8 روش مختلف تمیز کردن نقره در خانه آشنا شوید.

بیشتر بخوانید
دوشنبه 21 فروردین 1402

اگر می‌خواهید بدانید که قرار گرفتن انگشتر در هر انگشت چه معنایی دارد، با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا در مورد معنای هر یک نکاتی را خدمت شما بیان کنیم.

بیشتر بخوانید
پنج شنبه 20 بهمن 1401

نقره یکی از انواع متریال‌های فلزی است که برای ساخت بسیاری از زیورآلات مورد استفاده قرار می‌گیرد. نقره می‌تواند جایگزین مناسبی برای طلای گران‌قیمت این روزها باشد. این درحالی است که کیفیت نقره نیز بسیار بالا بوده و افراد می‌توانند به راحتی اقدام به خرید ست نقره با قیمت های مناسب کنند.

بیشتر بخوانید
DNN